Fundacja Stanisławskiego

Stanisławski Studio powstało z miłości i pasji do nauczania aktorstwa

Tak jak nasz patron wierzymy, że aktorzy powinni posługiwać się twardymi umiejętnościami, które pozwolą wydobyć z nich cały potencjał i czuć się pewnie na scenie. Sztuka sceniczna, to oprócz podążania za intuicją i prawdą- sztuka powtarzalności i wytrenowania w sobie sposobów na emocjonalne przekazywania treści literackich zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

Prócz zajęć praktycznych, kładziemy nacisk na zdobywanie przez studentów wiedzy teoretycznej. Wierzymy, że edukacja i zrozumienie korzeni aktorstwa, jest niezbędne w tworzeniu własnej ścieżki artystycznej.

Dbamy o to, żeby nasi studenci na zajęciach czuli się bezpiecznie i komfortowo. Popieramy nurt nowego podejścia do nauczania, który szanuje i wspiera każdego człowieka, tak aby mógł wzrastać i rozwijać swoją pasję.

Bartłomiej Gola

Założyciel Stanisławski Studio. Założyciel i kierownik artystyczny Teatru Południe. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filii we Wrocławiu, wydziału aktorskiego. Uczył się również w Michael Chekhov Studio Poland, Michael Chekhov Studio London, Meisner Institute Los Angeles, Laboratorium Meisnera w Warszawie. Prezes Fundacji imienia Konstantego Stanisławskiego. Specjalista w technice Meisnera, Czechowa i Systemie Stanisławskiego. Uczył się u takich nauczycieli jak Graham Dixon, Andre De la Cruz, Inigo Galiano, Anastase Philippe Rouille, Scott Trost.

Jagoda Pyrz

Założycielka Stanisławski Studio. Wice prezeska Fundacji imienia Konstantego Stanisławskiego. Obroniła tytuł zawodowej aktorki w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Absolwentka Laboratorium Meisnera w Warszawie i Studia Aktorskiego Art-Play w Katowicach. Specjalistka w technice Meisnera i Systemie Stanisławskiego.

Agnieszka Hałka
nauczycielka w treningu

Aktorka, reżyserka i pedagożka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Studium Musicalowego we Wrocławiu i Studia Wokalnego. Obecnie jest w trakcie treningu w Laboratorium Meisnera i na drugim stopniu nauki w Stanisławski Studio. Prowadzi zajęcia ruchowo-muzyczne i impostacji głosu. Jako reżyserka zadebiutowała spektaklem „Mąż i żona” A. Fredry w Teatrze Sztampa we Wrocławiu.

MK

Maciej Kempiński

Fotograf – https://fotomaciej.pl/

AP

Ola Pachnik

graficzka/ operatorka/ montażystka

Rekrutacja

Na I stopień oraz na obozy aktorskie przyjmujemy studentów po rozmowie kwalifikacyjnej. Na spotkanie prosimy o przygotowaniu fragmentu dowolnego tekstu. Ważne jest dobre opanowanie pamięciowe wybranego utworu.

Chcemy poznać naszych studentów i dać szansę studentom, żeby poznali nas. Spotkanie ma charakter rozmowy lub/i mini warsztatów. Spotkanie rekrutacyjne jest bezpłatne i może się odbyć również online.

Krótkie kursy nie wymagają spotkania rekrutacyjnego.

Zapraszamy do kontaktu.

Fundacja imienia Konstantego Stanisławskiego

Numer konta bankowego:
38 1140 2004 0000 3402 8252 7891

Skontaktuj się z nami

*Wysyłając zgłoszenie wyrażacie zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach.